Jak odstranit stopy po vteřinovém lepidle

Jak odstranit stopy po vteřinovém lepidle

Příspěvekod Johnny_z_montany » čtv 06. bře 2014 13:58:24

Chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s odstraňováním stop po vteřinovém lepidle?

Konkrétně - mám plastikový model (dá se lepit běžným lepidlem na plastikové modely), bohužel předchozí majitel tam přilepil nějaké doplňky vteřiňákem a zůstala tam taková ta bílá "mapa" od lepidla. Chci ji odstranit, ale mám strach jestli klasický odstraňovač vteřinového lepidla, co se prodává v obchodech, nenaleptá materiál toho modelu. Ten model není barvený, ale je probarvený ve hmotě, takže problémů s barvou se bát nemusím, jde mi čistě o ten povrch materiálu, jestli se nějak nepoškodí. Díky za vaše zkušenosti a náměty.
Johnny_z_montany

Re: Jak odstranit stopy po vteřinovém lepidle

Příspěvekod dust » pon 07. dub 2014 18:27:37

No to je celkem problém, odstraňovač sekundového lepidla může i nemusí narušit plastik. Obecně vzato záleží na výrobci jaký používá materiál, ale evidentně naleptání plastiku rozlepovačem (např. BSI) nastane na plastiku, který používají na bojovou techniku různí výrobci z Ruska,Ukrajiny a Polska. Bílou mlhu se mi podařilo odstranit laborováním s Mr. Mark Softener Decal Set (potíráním místa několikrát a pak nechat uschnout a vyleštit). To ale nemusí fungovat všude.
dust

Zpět na Letadla