sky surfer 1400

sky surfer 1400

Příspěvekod radek66 » ned 19. čer 2016 14:25:55

Zdravím modeláře a prosím o radu. Dostal jsem model sky surfer 1400 a jsem v tomto oboru naprostý laik. Model jsem sestavil podle velmi mizerného manuálu a podle hledání informací na netu. Vypadá to, že vše funguje dobře. Zkusil jsem tedy první start. V manuálu se píše o těžišti 60mm za náběžnou hranou křídel, což se zdá být problém. Musel bych do přední části přidat asi velké závaží. I tak, bez závaží, letadlo okamžitě padá na čumák, takže se mě zdá, že tohle je hloupost, předek je moc těžký. Ze země se letadlo nezvedne a když ho někdo přidrží, tak padá hned dolů na čumák. Podle mě, jako laika, má motor slabý výkon a těžiště musí být více vzadu. Poradí prosím někdo, kde dělám chybu nebo kde by mohl být problém?
Možná nejvíce mezi klávesnicí a židlí. Děkuji
radek66

Re: sky surfer 1400

Příspěvekod Josef2 » pon 20. čer 2016 11:10:21

Ahoj Radku. Přesně tento problém řešil Mvesely u tohoto typu modelu. Bohužel, ani on už nenapsal, jak ho vyřešil, v čem byl problém. Modeláři jsou strašně šikovní, ale většina zde na tomto fóru když má problém píše, vyřeší jej, zapomene. Já Ti mohu dát ze zkušenosti tuto radu. Napiš kde bydlíš, požádej prostř. Netu aby se Ti někdo ozval, dojednejte si schůzku, ušetříš spoustu času, nervů a peněz. Jedině tak Tě to hned zpočátku neodradí a pokud se zadaří, sice jako každý koníček něco stojí, ale je to vynikající pocit a relax. Měj se.Josef
Josef2

Příspěvekod radek66 » pon 20. čer 2016 19:28:37

Díky za odpověď. Pokud tohle někdo čtete někde na jih od Brna, tak se rád s někým zkušeným potkám. Nechte tady vzkaz, díky
radek66

Příspěvekod pkulihrasek » pát 16. pro 2016 22:31:42

ahoj Radku, nejsem sice jižně od Brna, ale na západ, kousek od Náměště n.Osl., 28 km z Brna, autem 20 min.
Jsme tady dva, co mají tento model a o víkendech, když je pěkně, lítáme spolu.
Kdyby ses chtěl přidat a podělit o zkušenosti, ozvi se.
Petr
pkulihrasek

Příspěvekod radek66 » úte 27. pro 2016 18:52:23

Ahoj Petře, dlouho se tady nikdo neozval, tak jsem rád, že aspoň někdo. Určitě rád využiju nabídky a někdy bych se stavil. Asi to teď počká až na nějaký teplejší počasí, takže nějak na jaře bych se ozval.
radek66

Příspěvekod radek66 » sob 01. dub 2017 1:13:15

Ahoj, udělalo se nám jaro, tak bych chtěl zkusit letadélko. Můžeš na sebe nechat kontakt na mailu? Tam by jsme se pak domluvili co dál. Dík
radek66@seznam.cz
radek66

Příspěvekod kotloš » úte 04. dub 2017 7:06:01

Dobrý den, pokusím se odpovědět, já začínal z Betou od pelikána Váš model bude hodně podobný, nastíním problémy z veškerými letadly co můžou nastat a musí se řešit takže: 1, těžiště bude v pořádku, protože u akrobatů a soubojovích letadel se těžiště posouvá podle počasí větru od 20 až do 120-130 mm, pravidlo když fouká vítr víc jak 20km/h tak těžiště se posouvá do předu třeba o 10 -20 - 30 mm podle celkové váhy letadla a jeho rozpětí a profilu křídla t.z. zdali je křídlo souměrné (akrobatické) nebo polosouměrné (piper, trenér palivák...) u Piperu je těžiště pro Vás vaše znalosti pojmenuji brutálně v předu a těžké zkoro 2x až 3x násobně váze motoru.
2, nastavení křidélek, pozor tam může být tento problém, protože vaše letadlo má polosouměrný profil křídla, doporučuji je obě přizvednout na horu třeba 2 - 3 mm nad úrověn profilu
3, trim výškovka, máte špatně nastavenou výškovku !!! to je vždy problém jedna, když fouká vítr víc jak 20km/h při vašemu modelu to vadí výškovka se trimuje dolu, pokud je méně než 20km/h tak se u Vašeho modelu trimuje Výškovka o až 5 mm na horu protože máte tažnou vrtuli motor na hoře éro se musí mírně vzpínat nahoru neletí rovně to je důležité si uvědomit, ani letadla s motorem ve předu nemají motor v ose letadla a přitom letí rovně, je to dáno tím že motor na loži je vychýlen směrem dolů a do prava cca 1,5 stupnů a pozor může být i více podle zátěže letadla a naco jej používáte, příkladem je rozdíl Piper a akrobat tam jsou velké rozdíly ve všech parametrech jako je vzepětí křídla s výškovkou a trupem natom hodně záleží !!!
4, zkontrolujte vzepětí celého křídla předpokládám se mohlo stát při nárazu na zem EPP jak udává výrobce není nezničitelní je to hovadina na n! !!! je měkí a tyto problémy u soubojovích letadel ze stuhou se řeší neustále ...., ale je to super zábava,když je Vás alespon 3 na éro dáte krepovou stuhu asi 10m dlouhou a bojujete komu ji přetrhnete je to super .... moc to nestojí díly z China to jistí
Já jsem z Pardubic to je daleko od Vás, ale určitě se někdo najde ... bez odborné pomoci to začít nejde taky jsem takhle začínal, těd lítám spalováky protože se to zdá bít blbost jsou levnější ... musíte sečíst veškeré náklady a porvoz a to Vám napoví, ani elektřina není zadarmo ono 9A nabíjet 6 ks Li-po je dražší než koupit palivo 1L za 130kč ....vždi je pravidlo naco to máte jak dlouho lítáte a tak dále... jsem na 1mbo@seznam.cz Hezký let, letu zdar Kotloš
kotloš

Příspěvekod kotloš » úte 04. dub 2017 7:28:55

Dobrý den,
pokud máte jakýkoliv konkrétní dotaz (protože jsem daleko nejsem u toho), neváhejte se mně zeptat, odpovím zadarmo, jsem zkutečný modelář, vše je pro mně výzvou zdali to dokážu, rád odpovím co vím něco se naučím a tím jsme si kvit ... (mně se podařilo tyto informace získat zadarmo, tak mám potřebu je poslat dál, tím splatím tento dluh, a když jsou lidi na mně hodný já rád oplácím dobrým)
At to lítá všemi směry, hezký den. Kotloš 1mbo@seznam.cz :D :lol:
kotloš

Příspěvekod honzi » sob 20. kvě 2017 14:39:33

Dobrý den,chtěl bych si na sky surfer dodělat přistávací klapky,poradí mně někdo jestli budou stačit serva 3.7G abych zbytečně nezvyšoval váhu letadla?děkuji
honzi

Příspěvekod kotloš » pát 02. čer 2017 9:19:55

Dobrý den, 9g servo je minimum na sky surfer 1400 mm.
kotloš

Zpět na RC letadla