2lista x 3lista vrtule

2lista x 3lista vrtule

Příspěvekod xjanx » čtv 04. kvě 2017 9:15:54

zdar borci,

prosím o radu....je nějaký poměr nebo koeficient převodu, když chci nahradit 2listou vrtuli vrtulí 3listou?

mám 2listou vrtuli 8*3,7 - jakou 3listou vrtulí bych ji měl nahradit?

díky za odpovědi
xjanx

Re: 2lista x 3lista vrtule

Příspěvekod kotloš » sob 06. kvě 2017 10:11:01

Zdar borče,
U vrtulí se rozlišuje hlavně na jaký motor to má bít elektri. nebo spalovák, potom co od něj očekávám, menší stoupání vrtule je vždi do pomala víc otáček větší spotřeba, to není dobré řešení, na brutální visení ano. Já bych volil z těch 2 listové vrtule 8x3,7, dal na začátek 7 x 3, nebo 7x 3,5 na 3 listou vrtuli, musí se někde ubrat má větší odpor, ale pozor musím upozornit že při snižování otáček motoru může brzdit tím ztrácíte rychlost a tudíš kontrolu nad strojem nedá se u letadel dostatečne přesne řídit, u koptér to nevadí, ale bude zatěžovat elektroniku regulátor se bude přehřívat zvýší se proudy baterka pod vybíjecí proudy pod 50C se tímto znehodnocuje, může dojít až k tomu že přijímač napájení z BEC pod hranici 4,8V se resetuje a stroj se zřítí na zem, škoda bude veliká. Než to uděláte zjistěte si napajéní Vašeho Přijímače, já raději používaám Spektrum můžu klesnout na 3,5 V a bude fungovat reakce serv bude pomalejší, ale stroj bude možné pořád řídit. Pozor u Li-po 3S pod vybijecí proudy pod 50C k tomu běžne dochází, mám na mysli Hitec přímače 6Ch kde nesmí klesnout napetí pod 4,8V, když BEC dává trvale 5V u nabyté Li-po 3S na 12,5V, tak naměříte na třech kolíkách na přijímači už s třech kombinací 5 V, 4,8V 0,2 V, každí intel... pozná že tu něco nehraje...
Letu zdar Kotloš
kotloš

Re: 2lista x 3lista vrtule

Příspěvekod xjanx » ned 21. kvě 2017 21:04:10

zdar borce,

rozumin tomu asi tak z 1/4, ale to jsem potrebovat vedet, jste napsal....diky za odpoved.
xjanx

Zpět na RC letadla