Zpevneni zadni casti clunu

Moderátor: DJPILOT

Pravidla fóra
Pokud je zřejmá návaznost nebo reagujete na poslední příspěvek, nepoužívejte CITACI. Ostatní většinou pochopí na co reagujete.

Zpevneni zadni casti clunu

Příspěvekod Cepin » pon 07. lis 2016 15:42:29

Ahoj vsem,
nedavno jsem si poridil na hrani Shark II 650EP - http://www.pvmodel.cz/produkt/shark-ii- ... 75a-u11781
Bohuzel se mi o vikendu podarilo projet i po brehu :))....viz prilozeny obrazek
zadek.jpg

No a chtel bych se s Vama poradit jak tu prasklinu u prichyceni kormidla spravit. Napada me to zkusit prelaminovat...tzn prebrousit a dat nato treba jednu vrstvu tkaniny a zalaminovat...
Pak me napada prasklinu necim zalepit a vyrezat z preklizky nebo jineho materialu dve desticky, jedna by byla zvenku a druha zevnitr....a jak by se k sobe ty desticky pritahly prisroubovanim kormidla tak by zpevnily tu zad.

Mate prosim nekdo nejaky napady/tipy jak tento muj problemek :) vyresit? Popr. budu rad i za tipy na lepidla/pryskyrice apod.... na opravu.

Diky moc
Cepin

Re: Zpevneni zadni casti clunu

Příspěvekod LADA.MMP » pon 07. lis 2016 16:20:16

Oprava není zas tak složitá,pokud jde o laminát z epoxidových pryskyřic.
Nejdřív je nutné ze zádi vše odstrojit. Potom prasklinu stopkovou frézkou profrézovat tak, aby byly odstraněny všechny roztřepené kousky laminátu a bylo možné záď vrátit do původního stavu.Vnitřek zrcadla přebrus smirkem o hrubosti cca 80. Z vnější strany potom nalep pevnější samolepící pásku. Z vnitřní strany vyplň otvor, který vznikl odfrézováním epxidovou pryskyřicí zahuštěnou mikrocelulozou tu také nanes na celé zrcadlo z vnitřní strany a vmáčkni do této hmoty výstuhu zrcadla(laminátová deska cca 1,5-2mm) po celé její ploše a zatiž ji a nech vytvrdnout . Po vytvrzení oprav zrcadlo z vnějšku tmelením stříkáním .Odvrtej nové otvory pro kormidlo a strut a smontuj.
Na kormidle jsou dva šrouby ten vrchní slouží k připevnění listu kormidla ten spodní by měl být plastový nebo použít stahovací pásku,aby se při nárazu mohlo kormidlo vyklopit směrem do zadu, aby jsi záď nevytrhl,. ;) ;)
LADA.MMP

Příspěvekod Cepin » stř 09. lis 2016 10:15:35

Moc diky :). Na webu vyrobce pisou "FRP fiberglass" ...takze si nejsem uplne jisty jestli je to ciste "laminát z epoxidových pryskyřic" ?
Tim "výstuhu zrcadla(laminátová deska cca 1,5-2mm)" myslis uz tuhou laminatovou desticku a ne tu tkaninu ze? Da se pouzit napr. desticka z plosneho spoje (PCB) jednovrstva bez medi samozrejme.

Ano ten spodni sroub jsem samozrejme pevne dotahl :D....az po narazu mi doslo, ze on vlastne ani tak dotazenej byt nema :D....chybami se clovek uci...
Cepin

Příspěvekod LADA.MMP » stř 09. lis 2016 14:36:58

On to je většinou vinilester,ale pokud to přebrousíš tak se to chytí. Ta deska stačí z tišťáku.
Ten spodní šroubek nestačí nedotahovat vyměň ho za plastový nebo použij binder pásku ;)
LADA.MMP

Příspěvekod ghostslawa » ned 27. lis 2016 20:01:14

Ahoj chlape, mám úplně stejný problém. Blbec jsem místo stop dal plnej plyn a vzal šutr. Pošlu ti moje testovací video.
https://youtu.be/f-V2B5IryY4
Jinak vytrhl jsem si to úplně stejně. Akorát to mám horší.
Tak držím palce. Dám taky vědět jak na to jsem.
ghostslawa

Příspěvekod Cepin » stř 07. pro 2016 11:38:16

Ja se zatim moc daleko nedostal :((
vyfrezoval jsem tu prasklinu (obrazek v priloze), koupil pryskyrici ale to je vse....
Musim jeste sehnat kuprextit s odleptanou medi a orezat tak aby se to dalo vmacknout do lodi.....

Pokud budes mit nejaky tipy budu rad kdyz das vedet :)

Diky
Přílohy
20161126_174758.jpg
Cepin

Příspěvekod Cepin » čtv 08. čer 2017 11:41:21

Jak utesnujete/lepite do trupu gumovou pruchodku na tahlo kormidla? Chemopren?
Cepin

Příspěvekod Cepin » pát 09. čer 2017 9:27:22

Takhle to dopadlo...
L1.jpg

L2.jpg
Cepin

Příspěvekod ghostslawa » čtv 14. zář 2017 13:38:02

Ahoj vypadá to dobře. Já už laminoval podruhý, nevim co mi v lodi selhalo ale lod nereagovala a jela plny kule na breh. Koupim jsem měřáky a testuju co mohlo být příčinou. Udělal jsem si na kormidle vychytávku, že kdybych trefil klacek nebo zase najel na břeh, odklopí se kormidlo a neutrhne zrcadlo. Nafotim a pošlu.
ghostslawa

Příspěvekod Kouťák » čtv 14. zář 2017 18:31:48

jedním z řešením je nastavení Fail safe na rádiu(vysílačce) . Pokud tuto funkci radio nepodporuje dá se koupit externí. Při ztrátě signálu omezí plyn a nastaví kormidlo do určité polohy.
Kouťák

Další

Zpět na RC lodě a rc ponorky