Nebezpečí pro lodě

Moderátor: DJPILOT

Pravidla fóra
Pokud je zřejmá návaznost nebo reagujete na poslední příspěvek, nepoužívejte CITACI. Ostatní většinou pochopí na co reagujete.

Nebezpečí pro lodě

Příspěvekod FlyingVenom » ned 25. pro 2016 13:37:04

S lodní modelařinou začínám(rtr setem :D ) a zajímalo by mne jaká jsou nebezpečí pro menší rc lod(myslím jestli jsou nebezpečné kachny labutě atd)
A ještě pokud někdo jezdí s lodičkama v praze nebo okolí tak bych poprosil o tip na nějakou vodní čistou vodní plochu v praze a blízkém okolí
FlyingVenom

Re: Nebezpečí pro lodě

Příspěvekod LADA.MMP » pon 26. pro 2016 8:38:13

Pro malou loďku nejsou výrazně jiná nebezpečí, než pro velkou.Nejčastější jsou různé nečistoty plovoucí na hladině. Samozřejmě malému modelu zabrání v jízdě i namotaný kousek trávy na šroub.Stane se i konflikt s rybou, která plave blízko hladiny ,ale to pouze u hodně rychlé lodě kdy ryba nestačí zareagovat a včas se uklidit.
Co se týká kachen tak ty si modelů nevšímají,aspoň jsem se stím za svoji modelářskou činnost nesetkal. Horší je to s labutěma obzvlášť když hnízdí nebo mají mladé.
To jsou dost agresivní. Kdyš ji naštveš tak z modelu lítají třísky. Já jsem jednou v domění že ji trochu pošádlím špatně dopadl.
Jinak žádné jiné zásadní ohrožení modelů není pokud se do toho nemotají rybáři,ale to je jiná kategorie problému. LADA ;)
LADA.MMP

Re: Nebezpečí pro lodě

Příspěvekod Džejár » pon 26. pro 2016 10:12:13

To je dobrý, jsem chtěl napsat něco podobnýho.
Největším nebezpečí pro lodě je občas totiž člověk :D A to jednak v podobě rybáře, majitele vody, či jiného nevrlého tvora,
ale nesmíme zapomínat že nebezpečím je také samotný majitel lodi. Občas ;) .
Když budeš chtít vidět vícero lodí pohromadě příjeď na sraz.
Jinak v Praze, přestože je vody dost, pro větší lodě toho moc není. Ale pro takovouto menší loď to nebude problém.
Třeba na Košíku je voda kde se jezdí i závody, je tam molo.
Nebo třeba Kyjský rybník. I když tam jsem už dlouho nebyl. A jistě mnoho dalších.
Džejár

Zpět na RC lodě a rc ponorky