Povrchova uprava - drevostavba

Moderátor: DJPILOT

Pravidla fóra
Pokud je zřejmá návaznost nebo reagujete na poslední příspěvek, nepoužívejte CITACI. Ostatní většinou pochopí na co reagujete.

Povrchova uprava - drevostavba

Příspěvekod duruz » pon 20. úno 2017 15:43:35

Zeptam se hloupě, ale nechci pokazit prvni lod.

Je nutné jako povrchovou úpravu dřevostavby použít dvouskožkove laky nebo epoxidy? trup lodě mám ze smrkových lišt a vše jsem potáhl dýhou. Nyní bych to přelakoval lodním lakem a přebrousil, poté do další vrstvy laku zalakoval tkaninu a po přebroušení dal finální vrstvu. Lak mám nějaký kvalitnější, který snese i slanou vodu a je určen do trvale ponořených míst. Ale je otázka, zda to vydrží a zda to vůbec někdo takto dělá? Zatím jsem viděl u dřevostaveb spíše dvousložkové epoxidy.

diky
duruz

Re: Povrchova uprava - drevostavba

Příspěvekod LADA.MMP » pon 20. úno 2017 17:28:26

Nedovedu si dost dobře představit, jak zalakovat skelnou tkaninu lakem. Doba kdy dochází k odpaření rozpouštědel u laků je poměrně krátká a případné dorovnání tkaniny je již problematické. V dobách mých začátků jsem s bráchou udělal malý model lodě ,kde jsme použili k laminování nitrocelulózovou barvu, která byla určena na nátěr kožené obuvi (tenkrát asi 1 dl za 4 kčs) Výsledek byl spíše žalostný. Po čase se začalo vše bortit a praskat.
Já osobně jsem toho názoru, že je lepší jít vyzkoušenou cestou a to laminováním . Při použití jedné vrstvy skelné tkaniny cca 110 g/m a po odlaminování přelakování několika vrstvami dvousložkového akrylátového laku (po každé vrsvě přebrousit) tkanina pohledově není vidět. Je to vyzkoušeno na několika modelech mahagonových lodí RIVA AQVARAMA
LADA.MMP

Zpět na RC lodě a rc ponorky