Údržba modelů

Vše kolem spalováků

Údržba modelů

Příspěvekod LADA.MMP » ned 06. lis 2016 13:21:07

Tak jsem po sezóně začal dělat údržbu.Vyměnil olej u čtyřtaktů (CRACKER BOX) Vyndal jsem hřídele ,vyčistil a provedl kontrolu pouzder a ložisek. U TITUSE a WATERSNAKE jsem narazil na stejnou závadu a to je poškozená ložiska spojkového zvonku. Navíc u trimaxu TITUSE velkou vůli na kloubovém ložisku.
Ložiska spojky mám již vyměněny teť ještě objednat a vyměnit kloubové ložisko.
Musím konstatovat že mi to na všech lodích zabralo nedělní dopoledne ,ale jsem již skoro připraven na novou sezónu.Úž aby byla :D
LADA.MMP

Re: Údržba modelů

Příspěvekod Kouťák » pon 07. lis 2016 20:11:28

I já jsem započal údržbu Watersnaka hned po Náchodském podzimním setkání. Kvyměnil jsem kluzná pouzdra v pouzdru hřídele, ložisko na maznici hřídele a zakonzervoval jsem motor. Budu muset prověřit jak jsem na tom s ložiskem na spojce já. D8le mě čeká výměna oleje u carackerboxu, nové acu do RC boxu a do Watersnaku bych chtěl udělat novou palivovou nádrž. No furt je co dělat a to nemluvím o tom, že mám v současné době rozestavěné 3 lodě .
Kouťák

Příspěvekod ladous » stř 16. lis 2016 15:54:23

Zůstanu u svých remorkérů, kde po zimě stačí zkontrolovat, jestli Pb akumulátor neumřel ;).
S pozdravem
ladous, MoNaKo
ladous

Příspěvekod LADA.MMP » čtv 17. lis 2016 15:26:51

No myslím si ,že každý model byť i remorkér si zaslouží po sezoně jakousi kontrolu a údžbu. Nemám ve zvyku praštit s lodí do kouta a na jaře se děsit, že není něco v pořádku. Neznamená to ale, že každý podzim modely rozeberu do šroubku.Tato výměna pouzder a ložisek je u mých modelů zhruba po 4 letech provozu. Samozřejmě že každý provozuje modely, které se mu líbí a vyhovují . Já osobně nezavrhuji žádnou odbornost a rád se podívám třeba na pěknou maketu či plachetnici :)
LADA.MMP

Příspěvekod ladous » čtv 17. lis 2016 17:50:36

U plachetnic po zimě cca obrok měním takeláž. Ale to se musí opravdu až na jaře. Když to vezmu kolem a kolem, tak oba děláme totéž, jen já to praktikuji až před sezónou.
S pozdravem
ladous, MoNaKo
ladous

Zpět na Spalovací Offshore Powerboat