Náhony MHZ/RCR Mystic 115/138/185 - vada ?

Re: Náhony MHZ/RCR Mystic 115/138/185 - vada ?

Příspěvekod Džejár » čtv 01. srp 2013 21:59:50

Co tě zrovna těd tak naštvalo žes napsal tuto ostřejší odpověd? Já měl pocit že moc hardware od MHZ nejezdíš.
Aniž bych to vypadalo, že se někoho zastávám, tak z pokud možno neutrální pozice moderátora musím napsat, že kritika výrobků sem samozřejmě patří, ale prosím aby byla konkrétnější. Tím jak jsi to napsal jsme si myslím už prošli. Pokud pod hardwarem od MHZ myslíš RCR, tak ano je hodně drahý, nicméně ten můj bych sr....u nenazval. To ze bych něco neudělal jinak je věc jiná (objektivně řečeno ale můžeme mít každý rozdílný názor, a nějak se to udělat musí).
A zdůrazňuji, že takto nepíšu protože bych měl potřebu dělat rektálního skialpinistu, ale prostě proto že tohle je tak trochu jedna paní povídala...
A neber si to osobně. Prostě chceš-li napsat takovouto kritiku tak prosím konkrétněji. Myslím že tak jak to udělal Petr, tak by to mělo být.
Džejár

Příspěvekod Cugi » pát 02. srp 2013 8:34:25

Mne osobne tentokrat (nastesti) nic nenastvalo, protoze jak si spravne uvedl, MHZ HW nejdezim (Trimax mam pouze na jedne lodi - Cougar, kde se mi doposud nepovedlo vymenit bronzove lozisko, aniz bych neznicil zbytek. Trosku mne to frustruje, ale jeste moc nestve). Tedy neni to ventilace mych osobnich emoci, spise jsem opet potkal u vody par nestastnych lidi, kteri se citi okradeni. Mozna trosku ostrejsi slovo, pouze reprodukuji dal jejich postoje a pocity.

Jasne, chapu, budu konkretnejsi nevim, kolik ma MHZ subdodavatelu a rozhodne nechci davat vsechny od jeho pytle.

Ja mel konkretne na mysli vyrobky pod obchodnim nazvem Trimax, at uz se jedna o nahony pro katamarany, ci kormidla pro mono lode.

Abych byl konkretnejsi, problem s nahonama pro mystica jak popisoval petrfox se objevuje plosne na celem svete, kam MHZ expanduje.

Problem s kormidly trimax mini se objevuje opet plosne, myslim tim ohybani nohy kormidla. At uz to je pouzitim nekvalitniho (na obrabeni levnejsiho) materialu, nebo chybou designu s prihlednutim na pouziti mene kvaltniho hliniku. Tedy problem se da resit nekolika zpusoby. Nejsem strojar, moc nerozumim materialum ani strojnim konstrukcim. Pouze selsky rozum mi nabizi dve mozna reseni. Prvni je pouziti kvalitnejsi material bez nutne zmeny designu, druhe je zmenit design za pouziti soucasneho nekvalitniho matrose. Tato dve reseni by se dala i kombinovat, z cehoz vyplyva reseni treti :-)

MHZ jiste dostala zpetnou vazvu od ostatnich modelaru. Vzhledem k tomu, ze se to tyto vady objevuji i na kusech prodanych i v roce 2013 (nevim zda i vyrobenych), da se predpokladat, ze feedback nebyl zapracovan. To mne vede bud na aroganci ci liknavost firmy MHZ, ktera sve subdodavatele zastituje. Je mozne, ze jiz touto dobou, jsou problemy vyreseny. Ja to vsak nepoznam. Z obrazku neni zmena designu patrna a zmena materialu uz vubec ne :) Rad budu verit, ze byla zpetna vazba reflektovana.

Dale osobne moc nechapu, jak mohl vzniknout problem, ktery popisoavl petrfox. Prece nahony pro mystika nedela opily ukrajinsky inzenyr z cernobylske elektrarny na starem drevenem soustruhu ci freze, rovnez neni vyrben na NC strojich, ale na CNC strojich. Necht mi tedy nekdo fundovanejsi vysvetli jak je mozne, ze k necemu takovemu mohlo technicky vubec dojit a hlavne, jak je mozne, ze neco takoveho (cti v teto cenove hladine) mohlo byt vypusteno na trh.

Dale, mini kormidlo SkuPo: tedy kormidelko pro mikro lodicky. Jedna se o male lode, tedy lode s nizkym budgetem. Cenova politika MHZ i takto malou lod posouva do vyssi cenove hladiny. Na SkuPo se pekne diva, je to na pohled krasny kus HW. Ale kdyz si nekdo dal tu praci a i pro tak male lode navrhl takove slozitejsi kormidelko, pak mi ale neni jasne, proc osu kormidla tvori sroub (nastesti aspon nerezovy) se zavitem po cele delce!!! Tedy v tomto pripade dochazi k styku nerez ocele se zavitovanym povrchem a hliniku. Kazdemu musi byt jasne, ze ten hlinik se o drsny povrch sroubu musi velice rychle vydrit a to se v praxi i deje. Tedy zivotnost tohoto krasneho a draheho kusu HW je miziva.

Dale bych mohl zminit, ze design nahonu trimax mini neni uplne optimalni vzhledem k jizdnim vlastnostem lode, ale to jsem pochopil, ze chci asi uz moc.
Cugi

Příspěvekod Džejár » pát 02. srp 2013 22:36:15

Nemohu to SkuPo najít, dej sem prosím link.
Jinak co k tomu dodat....
Džejár

Příspěvekod Cugi » sob 03. srp 2013 15:32:24

Ten link je nejak relevantni? Nestaci co pisu? Jsem typ cloveka, tluchuby, ktery se neber vazne? Lidi, neblaznete.
Cugi

Příspěvekod petrfox » sob 03. srp 2013 16:39:56

Cugi to chce klídeček :-) Já mám lodě jako odreágování od všedních pracovních dní, jako většina z nás a abych se ještě stresoval nějakými dírami v trimaxech, to fak ne. Stresování necháme jiným .... Možná čím větší kamarád, tím větší díra, těžko říci takhle z hlavy.... Je to smutné, že za ty peníze se něco takového stane, ale opět to dělají jen lidé a bohužel takový, kteří jakoukoli krytiku na svou práci nesnesou a o Feedback nestojí. Navíc si uvědom, kdyby výrobci vyráběli nesmrtelné věci, tak za chvíli to můžou zavřít. Tak je třeba to brát a mávnout nad tím rukou. Třeba nám bude zvonit telefon současně :-) PS: dovedl bych si představit kormidla a trimaxy z duralu AW6060 nebo ještě lépe ze 7075 a měl je na celý život, ale to je bohužel z říše snů :-( a v kusovce takové díly nezaplatíš.
Naposledy upravil petrfox dne čtv 10. říj 2013 7:20:14, celkově upraveno 1
petrfox

Příspěvekod Ruda » sob 03. srp 2013 18:41:31

Musím se taky trošku připojit. Já osobně jsem měl udělané dva kusy zábradlíčka od firmy která dodává MHZ (raději to takhle obcházím, abych neměl problém :-) )na mého Chaparalla. Tyto díly jsem si sám vymyslel a nechal je u této firmy vyrobit. Jsou černě naeloxované, tak si nejsem jistý jestli nejsou náhodou ze zlata, přišli mě na 2900 Kč :o . Při předávání mi bylo řečeno že u firmy MHZ bych to ani nezaplatil. O problémech s kormidlem jsem psal ve svém tématu Chaparall. Dnes se tomu jen usmívám a říkám si že jsem doufám o trošku chytřejší :) . Chybami se člověk učí a většinou to stojí nervy a peníze.
Ruda

Příspěvekod Džejár » ned 04. srp 2013 15:57:22

Cugi píše:Ten link je nejak relevantni? Nestaci co pisu? Jsem typ cloveka, tluchuby, ktery se neber vazne? Lidi, neblaznete.

Cugi já neblázním, já jsem děsně zvědavej tvor, tak mě jen zajímalo jak to vypadá a kolik to stojí, nic víc nic míň, rozhodně jsem neměl v úmyslu tě nebrat vážně. To vypadá že tě fakt něco hodně vytočilo.

Navrhuji diskuzi v tomto duchu ukončit, nikam to nevede, tohle tu padlo už několikrát. A opět zdůrazňuji že tak píšu s pozice moderátora. Rozhodně to nechci ukončovat protože bych se zastával výrobců/prodejců - nic z bych z toho neměl, ale protože ten kdo chtěl se vyjádřil a zbytek bude již nekonstruktivní tlachání.
Navíc když jako chození kolem horké kaše nechcete napsat konkrétní jména. Trochu mi to připomíná Harryho Potera - lord Voldemort, ten jehož jméno se nesmí vyslovovat.
Ti kterých se to týká se v tom stejně zhlédnou a doví se to ať už přímo, nebo protže jim to někdo odsud z fóra řekne.
Džejár

Příspěvekod Cugi » stř 07. srp 2013 11:52:52

Mas pravdu, asi vytocilo. Cetl jsem nekolik vlaken na zahranicnich forech, kde se toto tema hodne probiralo.

Uz jsem vychladl, tak rad ukojim tvou zvedavost a davam k dispozici link na sve stranky, kde si udelas predstavu, ktery produkt zminuji (SkuPo): http://olaf.webz.cz/Images/mikromono/DSCN5074.jpg

Z obrazku je lehce videt, ze osu tvori imbusovy sroub M2,5. Tento sroub ma zavit po cele delce. Kdyby tam zavit nebyl, byl bych klidnejsi, ikdyz ne moc, protoze sroub neni nikdy kulaty, ale zivotnost by byla delsi. Absenci vlozky ve ktere se sroub otaci nezminuji (at uz jde jakykoliv typ bezne pouzivaneho kluzneho materialu: PbPTFE, Bronz, Ketron, apod.)

Kdyz tento design trkne takove jelito jako jsem ja, tak si nedokazu predstavit, co musi prozivat clovek se strojnim vzdelanim, pri pohledu na tento design. Ja to chapu jako typicke "kurvitko".
Cugi

Předchozí

Zpět na Prezentace výrobců trupů a HW