Jak vybrat RC soupravu

Jak vybrat RC soupravu

Příspěvekod Krčmik » čtv 11. srp 2016 16:31:18

Ahoj mám dotaz pro svou loďku hledám vhodnou vysílačku jen nevím jestli mi stačí čtyřkanál nebo potřebuji víc kanálů, chtěl bych aby loďka uměla motory vpřed a revers ovládání kormidla, rozsvícení světel. Můžete mi kdyžtak doporučit nějakou soupravu pro začátečníka ? Děkuji
Krčmik

Re: Jak vybrat RC soupravu

Příspěvekod Zahradník » ned 21. srp 2016 9:16:55

Na to stačí obyč. čtyřkanál za 1000,-- Kč. Doporučuji koupit v kamenném obchodě (né na internetu) a vše si nechat předvést a vyzkoušet včetně regulátoru a motorku (pro případ reklamace). :idea: Co se kormidla týče, tak je tady na foru k tomu jistý komentář. :ugeek:
Zahradník

Re: Jak vybrat RC soupravu

Příspěvekod Bořík » ned 21. srp 2016 21:18:52

Na to se velice těžko odpovídá. Záleží na tom, jestli se tomu modelářství hodláš věnovat dál a nebo to je jen taková chvilková záležitost a druhým aspektem jsou peníze, které k tomu účelu hodláš obětovat. Pokud těch modelů má být více a mají být vícefunkční, pak je dobré koupit nějaký programovatelný osmikanál ( cena tak od 3500,- nahoru ). Pokud to je pouze na jednu lodičku, tak stačí i to "nepočítačové" čtyřkanálové rádio s cenou kolem 1000,-. I na tom čtyřkanálu můžeš provozovat dva motory, kormidlo, osvětlení a třeba ještě nějakou doplňkovou funkci ( to je dáno třeba doplněním o osvětlovcí nebo spínací modul, který z jednoho kanálu vytvoří několik dalších pomocných ).
Ještě si uvědom jednu podstatnou věc: nejde jen o vysílač a přijímač, ale o regulátor ( regulátory ), baterky, nabíječku, .... a to vše může stát i víc, jak ta RC souprava.
Bořík

Zpět na RC elektronika (motory, vysílačky, příjmače atd.)