Pomoc začínám

Pomoc začínám

Příspěvekod pavelka.michal93 » ned 14. zář 2014 16:28:09

Zdravím potřebuji poradit co vše si musím koupit na to abych rozhýbal rc model sovětského říčního dělového člunu + ovládání děla a funkčním airsoftovím dělem. Zajímá mě jen elektronika co vše si musím koupit vím že minimálně 5ti kanálovou vysílačku a pak motory a serva ale co dál to vážně nemám ponětí.

Bez názvu aaa.png
pavelka.michal93

Re: Pomoc začínám

Příspěvekod Bořík » pon 15. zář 2014 7:05:33

Až na baterku jsi to vyjmenoval vše.
Bořík

Příspěvekod Cugi » úte 16. zář 2014 13:32:46

Jeste chybi regulatory, baterka (jak psal Borik), prijmac, nejaky spinac na ovladani airsoftdela.

Podle konkretni specifikace ovladanych komponent muzeme vybrat vhodne el. vybaveni.

Bud tedy konkretni, jake motory, jaka je velikost lode, jak funguje airsoft delo, atp...
Cugi

Příspěvekod pavelka.michal93 » stř 17. zář 2014 19:28:23

Děkuji za odpovědi a omlouvám se že jsem nenapsal dříve. Zatím mi teda asi bude stačit jen rozhýbat loď. Na délku je 82 cm a na šířku je 20 cm široká. Loď je připravená na dva motory jenže nevím který. Koukám na pecka model na veškeré příslušenství a výbavu. Potřebuji poradit co a jak, jaky motor k jakému regulátoru Prostě nevím co a jak. Prostě nevím jak co s čím.
pavelka.michal93

Příspěvekod Bořík » čtv 18. zář 2014 8:18:49

A díval jsi se na netu na podobné lodě a jaké mají pohony ? Něco si o tom přečti, navrhni a napiš, co jsi si vybral. Potom není problém napsat, co je dobré a co by se dalo vyřešit lépe. Začni tím, jaký průměr a stoupání budou mít lodní vrtule - od toho se odvíjí výběr vhodného motoru a regulátoru a následně baterky. Rád ti pomůžu, ale nechtěj, aby někdo všechno vymyslel za tebe.
Bořík

Příspěvekod pavelka.michal93 » ned 21. zář 2014 16:21:12

Já si toho nesmírně vážím jen a ani nechci aby za mě někdo něco vymýšlel. Koukám na pecka model na motory nemají tam moc popisků u nějakých motorů, ale uvažuji o 2 stejnosměrných elektromotorech Graupner SPEED 260 3 V. Potom o servu GO-17MG servo 17g. regulátor bych to viděl tady na tento Univerzální DC regulátor 16A a tuhle baterku Gens ACE LiPo - 6S 3300mAh 22,2V 6S1P 25C.
Motory jsem zvolil kvůli nízkým otáčkám, a nebo jsem i přemýšlel o vysokootáčkový motory ale musel bych vymyslet převodovku aby se loď nepohybovala tak rychle.
pavelka.michal93

Příspěvekod Bořík » ned 21. zář 2014 20:29:18

Asi bych se ti měl omluvit já ... neuvědomil jsem si, že nechat tě něco vymýšlet by mohlo dopadnout tak, jak jsi to popsal .... Ale vážně: nechceš se raději věnovat zvířátkům nebo třeba pěstovat kaktusy ? Po tom, co jsi napsal jako svou volbu opravdu netuším, jestli si děláš srandu a nebo to myslíš vážně ?
Rozhodně nemám v úmyslu tě urážet, protože klidně můžeš být v jiné oblasti výjimečný, ale v tomto směru jsi teda překonal vše, co tu dosud bylo. V minulém příspěvku jsem ti radil, aby jsi se podíval po netu a dalších modelářských stránkách na nějakou podobnou loď a snažil se tam najít odpověd na to, co potřebuješ. Těch podobných modelů je spousta a kdyby jsi tomu věnoval aspoň hodinu, tak bys nikdy nemohl napsat takovou pitomost, co jsi napsal.
Ale teď vážně: Kolik myslíš, že bude mít otáček motor, který točí 12 300 otáček při 3V a ty ho připojíš na 22.2 V ? Za druhé: Co se asi stane, když připojíš regulátor, co má povolené 4 články na baterku o 6 článcích ? A jedna čistě teoretická otázka: Kdyby ten regulátor těch 6 článků vydržel, kolik vteřin by ty motory vydržely pracovat do svých posledních otáček ?
V jednom jsi se trefil: To je kombinace dvou motorů Speed 260 a jednoho regulátoru 16A. To by bylo docela fajn řešení na loď stejného typu, ale s délkou do 35-40 cm.
Takže ještě jednou znovu: jaký průměr budou mít vrtule, aby byly jakž-takž maketové ?
Bořík

Příspěvekod Cugi » úte 23. zář 2014 17:23:00

Mno, Kluci, moc z vas nemam radost, tak zkusim pridat neco za sebe.

Dokazes odhadnout, jakou bude mit hmotnost tvou uvazovana lodka? Podle toho se da lepe urcit pohonny system. Dej lod do vany a pridavej zavazi do te doby, dokud ji nedostanes na vodorysku. Nasledne zvaz a posli sem udaj.

Udaj o rozmerech si jiz poskytl. Ten nam moc pomuze. Ted kdyz doplnis i cca planovanou hmotnost, budeme mit z ceho lepe vychazet.

Uvazovane motory S280 ci podobne jsou na prvni pohled na lod slabe. Podle toho co dal poskytnes vymyslime lepsi pohon.

Take predloha mela nejakou velikost vrtuli, te bychom se mohli taky +/- drzet. Podle velikosti vrtuli se nam taky bude lepe pomahat.

Neboj, nejak to dame dohromady. Radi privitame u vody dalsiho modelare.
Cugi

Příspěvekod pavelka.michal93 » čtv 25. zář 2014 19:11:42

CUGI- Díky za cenné informace a jelikož začínám tak takové informace se hodí. Co se hmotnosti týče to zjistím tenhle víkend protože ne vždy mám čas na modelařinu ale za to chci aby to za to stálo a bylo to to nejdokonalejší a nejlepší.
BOŘKU STAVITELI- co se tvého příspěvku týče tak ti na to odpovím to že začínám a to tak že tohle je první model.
pavelka.michal93

Příspěvekod Bořík » čtv 25. zář 2014 19:58:08

Přece nejde o to, jestli je to první nebo několikátý model ... chtělo by to aspoň trošku o věci popřemýšlet. Sám píšeš, že ti jde o dokonalost a kvalitu a přitom ses vůbec nesnažil na něco přijít sám.
Bořík

Další

Zpět na Elektronika a vše kolem